Partnerzy

Lista partnerów Swiss Innovative Day 2015

Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza

Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza z siedzibą w Warszawie powstała w 1998 roku. Izba jest dobrowolnym, niedotowanym przez instytucje publiczne stowarzyszeniem według prawa polskiego. Obecnie liczy ok. 180 członków i zrzesza większość firm szwajcarskich w Polsce. Aktualna lista członków jest dostępna na www.swisschamber.pl.

Misją Izby jest budowa sprzyjających warunków dla rozwoju polsko-szwajcarskich kontaktów gospodarczych. Cele to:
– Wspomaganie działalności biznesowej firm członkowskich,
– Reprezentowanie szwajcarskich inwestorów w Polsce i polskich w Szwajcarii
– Promocja i wspomaganie polsko-szwajcarskich stosunków gospodarczych
– Kształtowanie pozytywnego wizerunku wokół inwestycji szwajcarskich w Polsce i polskich w Szwajcarii

Switzerland Global Enterprise

Switzerland Global Enterprise (S-GE) z siedzibą w Zurychu jest oficjalną Szwajcarską Organizacją ds. Wspierania Handlu i Inwestycji. Swiss Business Hub Poland reprezentuje Switzerland Global Enterprise w Polsce. Oferujemy swoje usługi małym i średnim przedsiębiorstwom ze Szwajcarii i Lichtensteinu pomagając im w rozpoczęciu i rozwoju ich działalności biznesowej na terenie Polski. Swiss Business Hub Poland, dzięki lokalizacji przy Ambasadzie Szwajcarii w Warszawie, korzysta z szerokiej sieci kontaktów i wiedzy ekspertów. Małe i średnie przedsiębiorstwa szwajcarskie mają dzięki temu możliwość bezpośredniego dostępu do najważniejszych polskich instytucji i organizacji ekonomicznych, społecznych, politycznych, naukowych i kulturalnych.
Swiss Business Hub Polska to również pierwszy adres do kontaktu dla polskich firm zainteresowanych inwestycjami w Szwajcarii. Udzielamy informacji o zaletach Szwajcarii jako lokalizacji na prowadzenie działalności gospodarczej oraz posiadamy wiedzę na temat gospodarki i otoczenia biznesowego w Szwajcarii. Ponadto, chętnie pomagamy w nawiązywaniu kontaktu z ważnymi instytucjami, organizacjami oraz ekspertami w Szwajcarii.

PwC

PwC świadczy profesjonalne usługi doradcze z zakresu doradztwa biznesowego, prawnego- podatkowego oraz assurance (tj audyt, zarządzanie ryzykiem, doradztwo księgowe oraz usługi doradcze z zakresu sprawozdawczości finansowej i rachunkowości). W Polsce PwC zatrudnia ponad 1700 specjalistów w siedmiu miastach: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie.

Techno Park Łódź

Technopark Łódź jest miejscem, w którym biznes spotyka się z nauką. Oferuje kompleksowe badania laboratoryjne dla przemysłu na każdym etapie rozwoju produktów lub technologii w swoim centrum BioNanoPark. W kompleksie znajdują się wyposażone w najwyższej klasy sprzęt badawczy laboratoria bio- i nanotechnologiczne. Część pracowni uzyskała certyfikat GLP (Good Laboratory Practice). Jesienią tego roku BioNanoPark rozszerzy swoją ofertę badawczą. Powstaną tu nowe laboratoria oraz Analizator Rzeczywistych Układów Złożonych – unikalne w skali światowej urządzeniem – pozwoli np.; na jednoczesną analizę reakcji chemicznych układów zawierających około miliona cząsteczek. Będzie to niezwykle cenne dla badań dla wszystkich gałęzi przemysłu.

Clariant

Clariant jest globalnym liderem w branży chemicznej z główną siedziba w Muttenz w Szwajcarii. W grudniu 2013 roku firma zatrudniała globalnie 18 099 osób i zanotowała rekordową sprzedaż na poziomie 6.076 miliarda CHF. Firma działa w czterech podstawowych obszarach: chemia użytkowa, kataliza i energia, zasoby naturalne, tworzywa sztuczne.

Franke

Od ponad 100 lat marka Franke jest synonimem jakości i innowacji w projektowaniu oraz produkcji systemów kuchennych, sanitarnych oraz urządzeń dla gastronomii. Franke jest ambasadorem szwajcarskiej jakości i precyzji, która wyróżnia zlewozmywaki i baterie, ale także okapy płyty grzewcze, piekarniki, zmywarki, kuchenki mikrofalowe, chłodziarki oraz sortowniki odpadów, produkowane przez firmę. Franke, z główną siedzibą w Aarburgu (Szwajcaria), posiada 72 oddziały zatrudniające około 9 tysięcy pracowników w 37 krajach. W Polsce firma działa od 1993 roku, ma własny nowoczesny zakład produkcyjny w Sękocinie Nowym pod Warszawą i znaczący udział w krajowym rynku zlewozmywaków.

Jura

Od 1931 roku szwajcarska firma JURA rozwijała innowacyjne i ekskluzywne urządzenia do użytku domowego. Jako pionier w branży automatycznych ekspresów do kawy JURA od połowy lat 80-tych jest głównym graczem w sektorze automatycznych ekspresów do kawy. Aktualnie firma tworzy kompleksowe rozwiązania zarówno w segmencie urządzeń domowych jak i profesjonalnych urządzeń do biur i sektora gastronomicznego.

Novartis

Novartis jest światowym liderem w dziedzinie szeroko pojętej ochrony zdrowia. Firma odpowiada na rosnące potrzeby pacjentów i społeczeństw, wprowadzając innowacyjne produkty. Prowadzi liczne projekty badawcze oraz rejestruje nowe leki, dążąc do poprawy jakości leczenia pacjentów. Novartis zajmuje się również produkcją, importem, dystrybucją oraz promocją leków i produktów ochrony zdrowia.

Roche

Roche Polska dostarcza szeroką gamę leków stosowanych w takich dziedzinach terapeutycznych jak: onkologia, nefrologia, transplantologia, reumatologia, neurologia, kardiologia i choroby zakaźne. Strategia Roche koncentrująca się na medycynie personalizowanej ma na celu dążenie do dostarczania leków, które przyczynią się znacząco do poprawy zdrowia, jakości życia oraz przedłużenia życia pacjentów. W Polsce działa także Centrum Usług Informatycznych Roche, tworzące aplikacje dla procesu rozwoju leków.

Stampfli Creative

Stämpfli Polska – jesteśmy agencją kreatywną, realizujemy projekty obejmujące swym zakresem wszystkie dziedziny grafiki reklamowej – od brandingu po digital. Tworzymy strategie komunikacyjne, budujemy wizerunek marki. Wspieramy działy marketingu i sprzedaży, realizując skuteczne kampanie marketing automation. Odnosimy sukcesy i wciąż szukamy nowych wyzwań.

Swiss International Air Lines

Doskonałe połączenia do wszystkich miast w Szwajcarii. Bezpośrednie rejsy z Warszawy do Zurychu. Oferty przygotowywane specjalnie na rynek polski

Swissmed

Swissmed Centrum Zdrowia S.A. jest organizacją medyczną o silnej pozycji na rynku usług zdrowotnych. Spółka działa w Trójmieście od roku 1996 roku, a dzięki połączeniu doświadczenia najlepszych polskich lekarzy i kapitału szwajcarskiego udziałowca oferuje usługi medyczne najwyższej jakości w sieci przychodni i wielospecjalistycznym szpitalu. Od 2004 roku spółka Swissmed jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Mettler-Toledo

Wagi laboratoryjne, analityczne, precyzyjne, mikrowagi, wagosuszarki, komparatory, wzorce masy, titratory, mierniki pH/stężenia jonów, analiza termiczna, gęstościomierze, refraktometry, pipety, wagi przemysłowe, handlowe, detektory metali, kontrol rentgenowska.